Все однаково.
1. Формуєш маршрут. Це можна робити по:
а)попередній звіт і маршрут який тобі подобається
б)розробити самому на основі карти, інтернету і вимог.
2. Перевіряєш чи твій маршрут відповідає вимогам до категорійного маршруту. Вимоги можна знайти в правилах спортивного туризму,
www.fstu.org.ua там пориєшся, правила знайдеш. Якщо ні попросиш перешлю.
Коли маршрут сформовано і він відповідає необхідній категорії складності перший етап закінчено.
3. Підбираєш групу яка може як реально так і формально пройти даний маршрут. Формальні вимоги є в правилах. Коротко. У учасників повинен бути досвід проходження маршруту на 1 категорію нижче, у керівника керівництва та участі у такій же. Допускається 30% групи із досвідом на 2 категорії нижче. Локальні перешкоди це кремий пункт.
4. Збираєш довідки цих учасників.
5. Заповнюєш маршрутну книжку. Бланк є на тому ж сайті федерації.
6. Із картою, маршрутною книжкою та справками не менше ніж за 10 днів ідеш в МКК(Маршрутно-Класифікаційка Комісія) Вони розглядають документи, можуть щось порадити чи підсказати і ставлять підписи. Підписів має бути 3. 2 члени і голова МКК.
Все ти ідеш в похід. Обовязково повідомляєш МКК про початок та закінчення маршруту, при цьому реєстрація в рятувальників дуууууже обовязкова. Про закінчення повідомляєш не по приїзду додому а коли вийшов до цивілізації. З-за кордону відправляється телеграма або СМС.
Після проходження походу готується звіт у тій формі яку встановило МКК. Якщо усно то усно, якщо писбмово то повинен описати проходження маршруту. Вимоги до складання звіту є на тому ж сайті федерації.
Після складання звіту друкуєш довідки на усіх учасників та себе і йдеш в МКК. Захищаєшся, отримуєш штампики на довідки, радуєшся, можеш іти в наступний похід.